Tutaj pracujemy:

PRACOWNIE MANUALNE
W pracowniach manualnych odbywają się zajęcia z zakresu arteterapii kształtujące wrażliwość estetyczną, kreatywność, precyzję i sumienność.
 Nasi uczestnicy podczas zajęć mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami np. decupage, haftem krzyżykowym i matematycznym, collagem, mozaiką itp. Mogą próbować własnych sił w wykonywaniu prac z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych: kredek akwareli, kredek olejnych, farb akrylowych, mas plastycznych, glinki rzeźbiarskiej bibuły i wiele innych.

Ponadto uczestnicy mogą możliwość rozwijać swoje zainteresowania muzyczne, literackie i aktorskie, które wykorzystywane są podczas występów na uroczystościach i spotkaniach integracyjnych.
W pracowniach manualnych odbywają się również zajęcia z wyplatania wikliny, podczas których wykonujemy koszyki, dekoracje i ozdoby do mieszkań i ogrodów. Jest to ciekawy sposób na zagospodarowanie wolnego czasu i długich jesienno-zimowych wieczorów.

PRACOWNIA STOLARSKA
Wyrzynarka, wkrętarka, szlifierka kątowa i oscylacyjna i inne urządzenia stanowiące wyposażenie naszej pracowni stolarskiej. Uczestnicy korzystają z nich przy wsparciu terapeuty. Dzięki tym zajęciom nabywają umiejętności drobnych napraw stolarskich  i remontowych. W naszej pracowni wykonujemy szopki bożonarodzeniowe, które są nagradzane na licznych konkursach, ramy do obrazów, wieszaki, świeczniki oraz inne dekoracje.

PRACOWNIA MAŁEJ POLIGRAFII
W pracowni małej poligrafii uczestnicy uczą się wykonywać kalendarze, notesy, kartki okolicznościowe i świąteczne oraz koperty. Pracownia wyposażona jest w laminator, bindownicę i gilotynę. Podczas zajęć korzystamy również z różnych programów komputerowych.

PRACOWNIA INFORMATYCZNA
Dom oferuje cztery stanowiska komputerowe z możliwością dostępu do Internetu. Podczas zajęć informatycznych uczestnicy poznają działanie programów WORD, POINT, EXCEL oraz uczą się korzystać z wyszukiwarki internetowej. Dzięki tym zajęciom uczestnicy uczą się autoprezentacji, piszą CV i listy motywacyjne.

PRACOWNIA KULINARNA
W pracowni kulinarnej nasi uczestnicy mają możliwość nabywania i rozwijania umiejętności przygotowywania posiłków, ciast i deserów, sałatek, a także zapoznania się z obsługą sprzętu AGD takiego jak robot kuchenny, mikrofalówka, mikser, blender, piekarnik elektryczny, zmywarka gastronomiczna.

PRACOWNIA TERAPII RUCHEM
Pracownia ta jest wyposażona w nowoczesny sprzęt fitness, materace i piłki terapeutyczne. W czasie zajęć z zakresu terapii ruchem nasi uczestnicy mają okazję poprawić swoją kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy, a nawet poprawić sylwetkę. Ćwiczenia     i spacery skutecznie poprawiają nastrój i samopoczucie uczestników. Odbywają się także zajęcia z zakresu nauki i doskonalenia gry w tenis stołowy.